Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ciekawe pomysły na aranżację łazienki

30 maja 2017

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jakie szafki wybrać do łazienki, nie mają większych powodów do narzekania. Możliwości jest co najmniej kilka i tylko od nich zależy to, czy zdecydować się na szafki wiszące, czy też na wiszące. Tylko kupujący decydują dziś też o ich wielkości, projekcie, a nawet o stylu w jakim są one utrzymane.

Niestety, samo ich rozplanowanie i urządzenie łazienki staje się prostsze przede wszystkim wówczas, gdy można skorzystać z kilku rad. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad samym projektem łazienki, nie da się bowiem zaprzeczyć, że szafki odgrywają w nim niebagatelną rolę. Na szczęście, meble łazienkowe to dziś szereg różniących się między sobą propozycji, nie musimy więc decydować się na klasyczną szafkę z umywalką, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie temu, abyśmy zaprojektowali nasze własne rozwiązanie. Jeśli nasza łazienka nie jest mała, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że posiadamy sporą ilość akcesoriów łazienkowych do schowania, dobrym pomysłem jest zakup kompletu mebli. Tu warto pomyśleć przede wszystkim o szafce umieszczanej pod umywalką, a także o szafce wiszącej oraz tak zwanym słupku, czyli wysokiej szafce stojącej. Po raz kolejny można przy tym przekonać się o tym, jak wiele jest możliwości zaprojektowania szafek. Tylko od nas zależy więc decyzja o tym, czy nie postawić na dłuższy blat pod umywalką albo nie zestawić w niesymetrycznym ułożeniu szafek wiszących. Wyposażenie łazienki powinno być funkcjonalne, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby było również atrakcyjne wizualnie i przyciągało wzrok. Szukając inspiracji warto zastanowić się, między innymi, nad klasyczną szafką wiszącą, która została umieszczona pod blatem. Warto wzbogacić też łazienkę o dość długi blat, który może stać się w ten sposób jej centrum.

Pomysł ten podoba się zwłaszcza osobom, które cenią sobie wygodę, nie można jednak nie zauważyć tego, że brak dodatkowych nóżek przyczynia się do tego, że w pomieszczeniu panuje większa lekkość. Gdy mieszkanie nie jest zbyt wysokie, dobrym pomysłem jest odejście od górnych szafek wiszących. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest układ, w którym centralne miejsce zajmuje umywalka oraz lustro, a po obu stronach znajdują się dwie szafki charakteryzujące się identyczną wielkością, a tym samym również porządkiem i harmonią.